Výlety po okolí

Zima = sjezdové lyžování, sáňkování, zimní turistika a především běžkové lyžování.
Dominantou pro poslední zmiňovaný druh zimní aktivity je pro Jizerské hory bez pochyby Jizerská magistrála s nástupem v Bedřichově.

Jizerská magistrála
V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské lyžařské magistrály k dispozici více jak 170 km v oblíbeném terénu Jizerských hor.

Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony.
Díky úzké spolupráci s dalšími provozovateli tratí, např. Jizerky pro vás v Kořenově nebo Bieg Piastów v polských Jakuszycích, mohou lyžaři přejet i na trasy v Krkonoších nebo na upravené tratě na polské straně.

O úpravu tratí v Jizerských horách se již od konce roku 1999 stará Jizerská, o. p. s. , založená obcí Bedřichov.
Peníze na úpravu tratí získáváme od měst a obcí, Libereckého kraje, sponzorů a dárců, ale i od samotných lyžařů, kteří si zimu bez běhání na lyžích neumí představit.

Úprava běžeckých tratí má v Jizerských horách nejdelší historii v republice, začalo se s ní již v roce 1984!

Jizerská magistrála

Aktuální informace o úpravě tratí naleznete ZDE
(zdroj www.jizerskaops.cz)

Léto
Okolí domků u pramene Nisy je ideální pro strávení rodinné dovolené či aktivní dovolené v létě či v zimě. Můžete vyrazit pěšky či na kole do přírody, do skal či k rybníkům v Českém ráji, na horskou tůru po Jizerských horách, na Ještěd nebo za památkami - zámek Sychrov, hrad Kost, Valdštejn či zřícenina hradu Trosky

Děti jistě ocení výlet do areálu Šťastná Země poblíž Turnova, do aquaparku Babylon v Liberci nebo na bobovou dráhu v Janově nad Nisou.

Zajímavým tipem na výlet jsou i četné rozhedny, rozseté po celém Libereckém kraji.

Pokud máte rádi prohlídky jeskyní, určitě si полотенца nesmíte nechat ujít návštěvu Bozkovských dolomitových jeskyní.

A milovníci vody by si jistě měli zajet k Mumlavským vodopádům nebo k vodopádům Černé Desné. Koupat se můžete v přehradách v Jablonci,  v Liberci nebo v krytých bazénech v Jablonci nad Nisou a Liberci.
  

 

nebankovni pujcky ihned stary plzenec pujcka na smenku bez poplatku ihned hypotecni uver ze stavebniho sporeni online pujcka ihned pohorelice ubytovani uver na kupu nehnutelnosti nebankovni pujcka na koupi nemovitosti pujcky od soukromnika ceske budejovice statni pujcka na bydleni nebankovni pujcky na smenku stribro jak vydelat penize pres pc

Kontakt
E-mail: info@domky-nisa.cz
Mobil: 0042 0 608 968 189

Domky u pramene Nisy - to je skvělá dovolená pro celou rodinu.
Navštivte Jizerské hory s příjemným ubytováním a mnoha možnostmi sportovního i kulturního vyžití ať v zimě či v létě.  Těšíme se na Vás!


Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.