Výlety po okolí

Zima = sjezdové lyžování, sáňkování, zimní turistika a především běžkové lyžování.
Dominantou pro poslední zmiňovaný druh zimní aktivity je pro Jizerské hory bez pochyby Jizerská magistrála s nástupem v Bedřichově.

Jizerská magistrála
V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské lyžařské magistrály k dispozici více jak 170 km v oblíbeném terénu Jizerských hor.

Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony.
Díky úzké spolupráci s dalšími provozovateli tratí, např. Jizerky pro vás v Kořenově nebo Bieg Piastów v polských Jakuszycích, mohou lyžaři přejet i na trasy v Krkonoších nebo na upravené tratě na polské straně.

O úpravu tratí v Jizerských horách se již od konce roku 1999 stará Jizerská, o. p. s. , založená obcí Bedřichov.
Peníze na úpravu tratí získáváme od měst a obcí, Libereckého kraje, sponzorů a dárců, ale i od samotných lyžařů, kteří si zimu bez běhání na lyžích neumí představit.

Úprava běžeckých tratí má v Jizerských horách nejdelší historii v republice, začalo se s ní již v roce 1984!

Jizerská magistrála

Aktuální informace o úpravě tratí naleznete ZDE
(zdroj www.jizerskaops.cz)

Léto
Okolí domků u pramene Nisy je ideální pro strávení rodinné dovolené či aktivní dovolené v létě či v zimě. Můžete vyrazit pěšky či na kole do přírody, do skal či k rybníkům v Českém ráji, na horskou tůru po Jizerských horách, na Ještěd nebo za památkami - zámek Sychrov, hrad Kost, Valdštejn či zřícenina hradu Trosky

Děti jistě ocení výlet do areálu Šťastná Země poblíž Turnova, do aquaparku Babylon v Liberci nebo na bobovou dráhu v Janově nad Nisou.

Zajímavým tipem na výlet jsou i četné rozhedny, rozseté po celém Libereckém kraji.

Pokud máte rádi prohlídky jeskyní, určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu Bozkovských dolomitových jeskyní.

A milovníci vody by si jistě měli zajet k Mumlavským vodopádům nebo k vodopádům Černé Desné. Koupat se můžete v přehradách v Jablonci,  v Liberci nebo v krytých bazénech v Jablonci nad Nisou a Liberci.
  

 

Kontakt
E-mail: info@domky-nisa.cz
Mobil: 0042 0 608 968 189

Domky u pramene Nisy - to je skvělá dovolená pro celou rodinu.
Navštivte Jizerské hory s příjemným ubytováním a mnoha možnostmi sportovního i kulturního vyžití ať v zimě či v létě.  Těšíme se na Vás!


Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.