Aktivity

Domky u pramene Nisy

Během Vaší dovolené v domcích u pramene Nisy můžete podnikat nesčetné množství aktivit. Ať jsou to sportovní aktivity jako cykloturistika, turistika, jízda na koni, v zimě běžky či jízda na lyžích nebo návštěva památek či procházky do přírody, nudit se určitě nebudete! 

Sledujte webové kamery lyžařských areálů v Jizerských horách (Krkonoších):
Jizerka
Bedřichov
Tanvaldský Špičák
Skiareál Severák
Harrachov
Ještěd
Obří sud - Javorník
Desná - Černá Říčka
Kořenov - Příchovice

Lyžování:

800 m lyžařský vlek Nová Ves
1,6 km lyžařský vlek Filip/Smržovka
8 km Tanvaldský Špičák
20 km Harrachov

Ceny skipasů ve střediscích Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák včetbě slev pro děti a seniory, jednotlivé jízdy a provozní doba:

Lyžařský areál Tanvaldský Špičák
Lanovka a vleky
Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Sjezdovky
Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený.
Ceny skipasů Tanvaldský Špičák ZDE

Lyžařský areál Bedřichov
Vleky
Ve ski areálu na Bedřichově naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.

Sjezdovky
Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 5.400 metrech sjezdovek. Jedná se široké tratě střední a nízké obtížností. Díky tomu jsou vhodné pro lyžařské vyžití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování. Večerní lyžování na 520m dlouhé sjezdovce Malinovky.
Ceny skipasů Bedřichov ZDE

Lyžařský areál Severák
Vleky
Ve ski areálu na Severáku naleznete 10 vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Večerní lyžování na pomě Arnika 1.

Sjezdovky
Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.900m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro výuku lyžování. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je určena sjezdovka JIH. Nejdelší sjezdovkou ve skiareálu Severák je Přemostění s délkou 670m. Večerní lyžování na 360m dlouhé sjezdovce Arnika 1.
Ceny skipasů Severák ZDE
(zdroj textu server skijizerky.cz)

Běžkařské stopy

Udržované stopy v hlavní zimní sezoně přímo v obci. Po celou sezonu denně udržovaná Jizerská magistrála (nejbližší nástup v Horním Maxově, na Semerinku, v Bedřichově).

Cykloturistika

Síť cyklostezek Jizerské hory a Český ráj Cyklo

Turistika

Značené turistické stezky v Jizerských horách i v Českém ráji.

 

Kontakt
E-mail: info@domky-nisa.cz
Mobil: 0042 0 608 968 189

Domky u pramene Nisy - to je skvělá dovolená pro celou rodinu.
Navštivte Jizerské hory s příjemným ubytováním a mnoha možnostmi sportovního i kulturního vyžití ať v zimě či v létě.  Těšíme se na Vás!


Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.